You are currently viewing Renowacja lakieru samochodowego w pigułce

Renowacja lakieru samochodowego w pigułce

Posiadanie samochodu to luksus, na który może pozwolić sobie coraz więcej osób. Nie każdego stać jednak na to, żeby zawitać w salonie znanego dystrybutora i opuścić go nowym, nieużywanym dotąd pojeździe. Wielu ludzi kupuje używane samochody, które stara się później na własną rękę doprowadzić do porządku, by mogły lepiej prezentować się na drogach. Podstawową sprawą, o którą trzeba zadbać, jeśli chodzi o wygląd auta, jest jego karoseria. Od ogólnego stanu lakieru zależy to, jak postrzegany będzie dany pojazd zarówno przez jego właściciela, jak i innych kierowców. W celu uatrakcyjnienia wyglądu karoserii stosuje się pasty polerskie do lakieru samochodowego, jednak zanim nałoży się na jej powierzchnię taki specyfik, karoserię należy odpowiednio do tego przygotować.

Przygotowanie samochodu do nałożenia pasty polerskiej

W celu uzyskania lustrzanego efektu na powierzchni lakieru naszego samochodu możemy zaprowadzić go do warsztatu, w którym przejdzie on kompleksową odnowę. Możemy też samodzielnie przeprowadzić renowację karoserii, co pozwoli nam zaoszczędzić sporą sumę, jaką wydalibyśmy na wizytę w lakierni. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt oraz właściwie dobrane pasty do lakieru samochodowego – potrzebujemy wówczas jednego wolnego weekendu na wykonanie pełnej renowacji. Co istotne, dobrze wykonane lakierowanie przynosi efekt, który może się utrzymywać nawet przez kilka lat. Jak zatem prawidłowo przygotować auto do renowacji? Należy zacząć od dokładnego umycia samochodu oraz precyzyjnego, ręcznego wyrównania powierzchni lakieru. Jeśli mamy do czynienia z uszkodzeniami, takimi jak swirle czy oksydacja, które są wynikiem standardowej eksploatacji pojazdu, wystarczy użyć w tym celu papieru ściernego o drobnej granulacji. Jeśli natomiast w grę wchodzi usuwanie głębokich rys, należy zastosować twardą gąbkę. Dobrze zmatowiona powierzchnia karoserii to znak, że pasta polerska do samochodu może zostać nałożona. Polerowanie wraz z wykończeniem będzie ostatnim etapem przeprowadzanej renowacji.

Wykończeniowa pasta polerska do samochodu – lustrzany efekt

Poszczególne etapy renowacji lakieru samochodowego powinny przebiegać w ściśle określonej kolejności. Nie można także zapominać o nałożeniu pasty wykończeniowej – pominięcie tego etapu grozi pozostawieniem na lakierze widocznych śladów użytkowania maszyny polerskiej, co jest efektem bardzo niepożądanym. Dokładnie widać wówczas, że ktoś pracował nad lakierem, jednak nie dokończył swojego zadania. Tymczasem wykończeniowa pasta polerska do lakieru samochodowego gwarantuje lustrzany efekt. Co więcej, jej nakładanie wraz z polerowaniem stanowi najprzyjemniejszą część całego procesu renowacyjnego. Uzyskanie wysokiego połysku wymaga, co prawda, poświęcenia większej ilości czasu, jednak rezultat może być na tyle olśniewający, że naprawdę warto się postarać. Dzięki odrobinie cierpliwości możemy cieszyć się karoserią o wysokim połysku, na którą zazdrośnie będą spoglądać inni kierowcy.

Dodaj komentarz